Kryesore

UEFA gjobë ndaj FSHF, Shqipëria duhet të paguajë më shumë se 50 mijë euroBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:14 - 18/10/22 |
el ida

54,125 euro është vlera që FSHF duhet të paguajë pas një gjobe të vendosur nga UEFA në bazë të sinjalizimeve të delegates franceze Gislen Labe. Ku vendim vjenpas ndeshjes me Islandën e vlefshme për Nations League. Në gjobë përfshihen  8 mijë euro për bllokimin e shkallëve publike,  3750 euro për ndezjen e fishekzjarrëve dhe 42.375 euro për hedhje të sendeve nga tifozët në fushë.

Shqipëria mbylli këtë ndeshje në barazim 1-1 çka solli edhe pakënaqësinë e tifozëve./Opinion.al

 

 

Pas