Aktualitet

“Ua ngjitin lekët me pështymë në ballë”,Braçe për dasmat:Kulturë mizerabël


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:36 - 01/09/21 |
Opi Nion

Zëvendëskryeministri në detyrë Erion Braçe ka komentuar sot traditën e hedhjes së parave në dasmat shqiptare.

Sipas Braçes, është një kulturë mizerabël gjuajtja me lekë e dhëndrit dhe nuses.

Sipas tij këto veprime tregojnë sa pak respekt kemi për njëri-tjetrin në këtë vend, si dhe sa pak respekt kemi për paranë.

Postimi i Braçes

HARE E MADHE!

DASMA GJITHANDEJ!

Dhe patjeter;

KULTURA MIZERABEL E GJUAJTJES ME LEKE TE NUSES E DHENDRIT,

MADJE DUKE UA NGJITUR ME PESHTYME NE BALL, VIJUAR ME HEDHJEN E LEKUT NE AJER NE KERCIM E SIPER PER TE DESHMUAR STATUSIN E PARASHUMIT NE MES TE SHOQERISE E KRUSHQISE,

SHOQERUAR NGA NJE MUZIKE E TMERRSHME!

Nuk di kush e futi kete “tradite” mes dasmave shqiptare, por ka me shume se 10 dite qe dikush mi poston keto pamje.

Dhe nje gje mendoj;

Sa pak respekt ka per njeri tjetrin ne kete vend, mundesine e panundesine e tij,

qofte ky dhendri apo ajo nusja!

Por edhe sa pak respekt ka per

TE ARDHURAT, parane ne kete vend!!

Nuk di c’jane keta qe gjuajne me para apo “bejne spektakel” me para neper keto dasma;

Por nje gje e di fare mire:

Nuk kane respekt per mundin, djersen dhe parane e ardhur prej tyre!

Pas