Kronikë

U vra nga vjehrri/Banorët rrëfejnë tmerrin:Në lagje u dëgjuan ulërimat e Merushes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:57 - 13/04/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë bërë të ditura lidhur me krimin e rëndë të ndodhur ditën e djeshme në Vidhishtes në Roskovec, ku vjehërri vrau bashkëjetuesen e djalit dhe më pas veten.

Sipas “News24”, ditën e djeshme mes nuses, Merushe Haziri dhe autorit të krimit, Xhevair Hoxhës ka pasur konfrontim fizik të ashpër.

Mësohet se banorët e lagjes kanë treguar se ata kanë dëgjuar britma dhe ulërima, por nuk kanë ndërhyrë për të parandaluar konfliktin që çoi në një vdekjen e dy njerëzve.

Gjithashtu banorët e zonës kanë thënë për “News 24” se Merushja dhe Fatjoni duheshin dhe për këtë arsye ishin ndarë edhe nga partnerët e tyre respektiv, duke nisur më pas bashkëjetesën. Por dashuria e tyre nuk është pranuar nga familja e Fatjon Hoxhës, duke çuar kështu në vrasjen e Merushes dhe vetëvrasjen e babait të tij.

Pas