Aktualitet

U shqetësua se u kollit, mjeku-Ramës: Është nga uji i pastër i Lanës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:39 - 03/04/20 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama zhvilloi një video-konferencë me komitetin teknik të pandemisë, ku folën për situatën në vend, por  nuk munguan as batutat mes tij dhe mjekut Tritan Kalo.

Pjesë e kësaj mbledhje ishte dhe mjeku Tritan Kalo, i cili teksa fliste për pandeminë u kollit, shenjë kjo që është si karakteristikë e simptomave të të prekurve nga Covid-19.

Në këtë moment ka ndërhyrë Rama, duke shprehur shqetësimin për shëndetin e mjekut dhe e pyeti nëse ndihej mirë.

Mjeku konfirmi se ishte mirë, duke u shprehur me humor se; “është nga uji i pastër i Lanës, prandaj e kam kollën.”

Edi Rama: Profesor Tritani si je? Të shoh pak me kollë.

Tritan Kalo: Është nga uji i pastër i Lanës, prandaj e kam kollën.

Më pas Kalo shpjegoi situatën lidhur me koronavirusin në vendin tonë.

“Sëmundja do të paktën 5-6 javë të tregojë fytyrën e vërtetë.” tha Kalo./ Opinion.al

Pas