Sociale

U shërua nga Covid, punonjësi i arsimit humb jetën pasi del nga spitali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:32 - 18/08/20 |
Opi Nion

Edhe pse ishtë shëruar nga koronavirusi, Alfred Koçi është rikthyer sërish në spital pak ditë më pas për shkak të komplikacioneve. Fatkeqësisht, në këtë betejë të dytë, 36-vjeçari nuk ja ka dalë.

Punonjësi i zyrës arsimore të Tiranës, ka ndërruar jetë në spital, ndërsa pak kohë më parë Covid i kishte marr jetën edhe nënës së tij.

Alfred Koçi kishte qëndruar i shtruar për 22 ditë në spitalin infektiv dhe doli prej andej i shëruar. Por pasojat e koronavirusit kanë vijuar në organizimin e tij. Pas një tromboze në mushkëri, abc news njofton se 36-vjeçari ndjeu vështirësi në frymëmarrje dhe u rikthye në spital, ku edhe ndërroi jetë.

Sjellim në vemendje që rasti i Alfred Koçit, nuk është raportuar nga Ministria e Shëndetësisë në viktimat e datës 18 gusht 2020. Edhe në rrjetet sociale, miqtë kanë shprehur dhimbjen për humbjen e Koçit në një moshë të re./Opinion.al

Pas