Bota

U rrëzua nga ballkoni, humb jetën Ambasadorja e Italisë në AustraliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:58 - 20/02/22 |
Opi Nion

Ambasadorja e Italisë në Australi, Francesca Tardioli, ka humbur jetën pasi është rrëzuar nga ballkoni i banesës në qytetin e saj të lindjes Foligno ku ndodhej për disa ditë pushime.

56 vjeçe, u gjet e pajetë jashtë shtëpisë së saj, pasi ra nga kati i tretë i banesës.

Ngjarja, ndërkohë po hetohet nga policia e Italisë, ndërsa dyshohet se gruaja humbi ekuilibrin ndërsa ishte përkulur mbi ballkonin e saj, bëjnë me dije mediat italiane.

Tardioli, mbante postin e ambasadores që nga shtatori 2019 dhe zotëronte rrjedhshëm anglishten dhe frëngjishten dhe kishte njohuri të mira të gjermanishtes dhe spanjishtes.

Ajo iu bashkua Shërbimit Diplomatik Kombëtar Italian në 1991. Ishte nënë e dy fëmijëve./Opinion.al

Pas