-U tha në Opinion

U përmend në përgjimet e antimafias, reagon Ilir Kulla


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:49 - 25/01/21 |
el ida

Pasi emri i tij doli në përgjimet e antimafias italiane, Ilir Kulla ka sjellë një reagim në emisionin “Opinion”.

Përmes një mesazhi të dërguar tek gazetari Blendi Fevziu, ai ka bërë të ditur se nuk është takuar ndonjëherë me shefin e antimafias ashtu sikurse dëgjohet në përgjim.

“Ta them unë shumë, shkurt. Odeta, gruaja e tij që është nga Shkodra është mjekja ime dhe ky është burri i vet. Sigurisht që shefin e Antimafias s’do e takoja nëpërmjet këtij kapterrit dhe shefi i antimafias nuk takohet në kafe te Zogu i Zi. Odeta është mjeke e shkëlqyer gastro-hepatologe, zonjë grua dhe mjeke e zonja. As s’e kam takuar dje as kam takuar ndonjëherë shefin e prokurorise antimafia”, thoshte Kulla në mesazhin e tij.

Përgjimi i antimafias italiane ku përmendet emri i Ilir Kullës

Pergjim i datës 23.03.2018

ora 17:48:59

Kohëzgjatja

 GALLO: …unë duhet ta kuptoj këtë, sepse nëse ai (BRUTTO Tommaso ndr) nuk hedh paratë bëjmë një tjetër dhe e bëjmë ne…nuk më bëhet vonë për të…më fal Ercolino…

D’ALESSANDRO: tani që jemi… jemi atje… (në Shqipëri)…vërtet…më ka telefonuar..KULLA (fonetico NDR)… që është tek presidenti..

GALLO: … por…mund të them diçka? Në një situatë të tillë që unë të shkoj të bëj diçka për një tjetër… Gjithçka më është dashur ta marr në dorë vetë përsëri…

D’ALESSANDRO: E sheh?… Ky Ilir KULLA (Këshilltar i Presidentit të Shqipërisë)…

GALLO: …PO

D’ALESSANDRO: … Mund të informohesh… Në Itali me Presidentin… Vijmë në Romë. Tani po i lë takim me CAFIERO DE RAHO… Se do të takojë CAFIERO DE RAHO… e kupton? Por sinqerisht të shkosh të punosh për Tommaso BRUTTO… JO?…

GALLO: …Po këtë po të them.

 

 

Pas