Kronikë

U kapën në depon e armëve në Yzberisht, gjykata lë në burg Bakallin dhe KalonBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:37 - 18/06/22 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “Arrest në burg” për dy të arrestuarit, Ervis Bakallin dhe Dorian Kalon, për depon e armëve në Yzberisht.

Dy ditë më parë, Policia publikoi pamjet e operacionit të koduar “Silent”, falë së cilit u zbulua një bazë ku prodhoheshin silenciatorë dhe modifikoheshin armët e zjarrit. Si rezultat janë sekuestruar arsenal armësh të llojeve pistoletë e kallashnikov, silenciatorë, municion luftarak, pjesë të ndryshme armësh etj.

Baza në fjalë ndodhej në zonën e Yzberishtit, ndërsa policia tha se dy personat janë kapur duke punuar për modifikimin e armëve në një banesë në pronësi të Elvis Bakallit në zonën e Mëzezit.

Sipas policisë, të rinjtë siguronin armë nga persona me të shkuar kriminale dhe dyshohet se më pas ato shiteshin te grupet kriminale me qëllim përdorimin e tyre në krimet kundër personit./Opinion.al

Pas