Kronikë

U kap me armë, jepet vendimi për Fjolla Morinën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:49 - 22/09/20 |
el ida

Gjykata e Kukësit ka dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Fjolla Morinën.

Këngëtarja e njohur kosovare, u ndalua më 19 Shtator në pikën kufitare të Morinës teksa tentonte të hynte në Shqipëri. Në çantën e dorës, këngëtares iu gjet një pistoletë dhe 23 fishekë ndërsa në bagazh një pistoletë tjetër.

Në njoftimin e policisë thuhej se kontrolli i detajuar i automjetit të këngëtares është bërë “bazuar në analizën e riskut të bërë nga shërbimet e Policisë Kufitare të Morinës dhe në informacionet e marra nga Policia Kriminale e DVP Kukës”.

Si për ironi të fatit, automjeti “Audi Q7” me të cilin, Fjolla u ndalua, iu dhurua vetëm disa ditë më parë nga një person, identitetin e të cilit ajo nuk e zbuloi. Në një video postuar në Instastory ajo ndau edhe momentet kur mori surprizën./ Opinion.al

Pas