Aktualitet

U infektua me COVID-19, shërohet deputeti pas kurimit në Turqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 03/12/20 |
Opi Nion

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë Andi Përmeti është shëruar nga koronavirusi. Lajmi është bërë i ditur gjatë seancës plenare të kësaj të enjte nga kreu i grupit parlamentar Taulant Balla.

Ne kemi kolegë që e kanë kaluar Covid-19. Dhe kolegu Andi Përmeti e ka fituar betejën me virusin”, u shpreh Balla.

Kujtojmë se, deputeti Andi Përmeti  për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore u dërgua me drejt Turqisë, me avion spitalor, për mjekim të specializuar.

Pas më shumë se dy javësh, u njoftua se gjendja e deputetit është stabilizuar dhe ai e ka fituar betejën me koronavirusin./ Opinion.al

Pas