Aktualitet

U arrestua gjatë operacionit të RENEA-s, lirohet nga burgu Edison Begaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:04 - 18/06/21 |
Opi Nion

Gjykata e Vlorës ka lënë në arrest shtëpie Edison Begajn, i cili u arrestua 4 ditë më parë pasi u kap me ramë zjarri pa leje e fishekë, pas një aksioni të RENEA-s në qytetin eVlorës.

Seanca gjuqësore për caktimin e masës së sigurisë u mbajt në spital, ku Begaj u shtrua për shkak të plagëve të marra pas atentatit që iu bë pak javë më parë.

41-vjeçari Begaj u arrestua ndërsa ishte në lokali e tij, pasi iu gjet një armë zjarri dhe 5 fishekë.

Kujtojmë se disa javë më parë Begaj u plagos me 4 plumba në një atentat në hyrje të banesës së tij, në fshatin Kaninë, në perani të fëmijëvë të mitur./ Opinion.al

Pas