Kryesore

U akuzua nga SPAK, përfundon në gjyq ish-kryebashkiakja e Gjirokastrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:29 - 02/06/21 |
Opi Nion

Ish-kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës, Zamira Rami ka përfunduar në gjykatë.

Bëhet me dije se Rami akuzohet për “shpërdorim detyre”.

Sjellim në vëmendje se ish-kryebashkiakja Rami është akuzuar nga Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, ndërsa pritet  t’i nënshtrohet gjykimit të shkurtuar.

Sipas SPAK, Zamira Rami kishte prishur prona të ligjshme të 2 qytetarëve, duke shkaktuar kështu një dëm prej 50 milionë lekësh të reja./Opinion.al

Pas