Kronikë

Video/ Trupi i pajetë i Florenc Beqirajt del nga morgu në Marsejë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:34 - 27/12/17 |
b.f

Trupi i pajetë i shqiptarit Florenc Beqiraj të mërkurën ka dalë nga morgu i Marsejës, tre ditë pasi i hoqën tubat që e mbanin në jetë.

Policia franceze ka nisur hetimet dhe për këtë arsye ka bërë edhe raportin mjekoligjor për shkaqet e vdekjes së Beqirajt.

Ky i fundit u gjet në gjendje të rëndë në qelinë e burgut në Marsejë, ndërsa qëndroi 4 ditë i shtruar në një spital në Marsejë.

Mjekët vendosën që t’i hiqnin tubat që e mbanin në jetë.

Florenc Beqiraj, 23 vjeç ndërroi jetë të premten pasi ju hoqën aparaturat që e mbanin në jetë në spitalin Nord të Francës, ku prej 1 jave qëndronte i shtruar në gjendje kome.

Tragjedia e të riut preku zemrat e të gjithë shqiptarëve që bënë apel për ndihmë për të riun e dhunuar në burgun e Marsejës, ku po qëndronte pas refuzimit të kërkesës për azil.

Pas