Sport

Triumf në Moldavi, Partizani në raundin e dytë të Conference League


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:42 - 15/07/21 |
Opi Nion

Partizani ka fituar edhe ndeshjen e dytë të turit të parë kualifikues të Conference League. Ndeshja me Moldavinë u mbyll me rezultatin 2-3 për skuadrën shqiptare.

Në transfertën moldave të kuqtë arritën të triumfonin pas golave të Carës dhe dopietës së Stenio Zhunior.

Me këtë fitore Partizani është kualifikuar në turin e dytë kualifikues. Në këtë fazë, që nis mesjavën e ardhshme Partizani do ketë një përballje ferri me Bazelin e Zvicrës.

Pas