Kronikë

Tritol banesës së efektivit, policia jep detaje: Nga shpërthimi u dëmtua një makinë dhe…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 30/12/22 |
Opi Nion

Policia ka dhënë detaje për tritolin e vendosur në banesën e efektivit Valter Serra. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00, në fshatin Bardhaj. Sipas uniformave blu si pasojë e shpërthimit është dëmtuar automjeti tip “Volkswagen” në pronësi të efektivit dhe janë shkaktuar dëmtime të lehta në banesën e tij.

“Më datë 30.12.2022, rreth orës 02:00, në fshatin Bardhaj, ka shpërthyer një sasi lënde plasëse, para banesës së shtetasit V. S., me detyrë punonjës i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Shkodër.

Si pasojë është dëmtuar automjeti tip “Volkswagen” në pronësi të këtij shtetasi dhe janë shkaktuar dëmtime të lehta në banesën e tij.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, vijon punën për zbardhjen e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Grupi i posaçëm hetimor i ngritur për zbardhjen e kësaj ngjarjeje, nga veprimet e para hetimore, ka siguruar prova që do të çojnë në identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve”-njofton policia.

 

Pas