Bota

Tragjike në Itali, një 24 vjeçar dhe 4 të mitur humbin jetën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:00 - 12/08/20 |
Al Do

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Itali gjatë natës në Castelmagno, rajon në Alpe, pranë Cuneo.

Pesë të rinj udhëtonin në një makinë, që për motive ende të paqarta doli nga rruga dhe ra nga një lartësi shumë e madhe.

Sipas të dhënave paraprake, ata kishin vendosur të shkonin në Chastlasr, rajon në Alpe për të parë yjet.

Viktimat janë, drejtuesi i mjetit një 24 vjeçar, si dhe 4 të mitur nga mosha 11-16 vjeç.

Aksidenti ndodhi rreth mesnatës ndërsa ktheheshin në shtëpi. Ndoshta për shkak të një shpërqendrimi 24-vjeçari në drejtim të mjetit mund të ketë humbur kontrollin duke rënë në humnerë./ Opinion.al

Pas