InstaBIZ

Tradhtoi miliarderin me truprojën, Princesha e Dubait i dha miliona paund


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 21/11/20 |
Opi Nion

1.2 milion paund ka paguar truprojës së saj britanik bashkëshortja e sundimtarit të Dubait që të heshte për lidhjen e tyre 2-vjeçare të dashurisë. Po ashtu, ajo i kishte dhuruar truprojës së saj edhe  sende me vlerë, ku përfshihet një orë 12.000 paund.

Princesha Haya, gruaja e gjashtë dhe më e re e miliarderit Sheik Mohammed Al Maktoum, “e mbuloi” Russell Flowers me dhurata luksoze dhe këmbënguli që ai ta shoqëronte kudo që të shkonte.

Marrëdhënia dy-vjeçare u zbulua gjatë seancës gjyqësore të Princeshës kundër bashkëshortit të saj në Gjykatën e Lartë në Londër, ku fitoi kujdestarinë e dy fëmijëve të tyre.

Po ashtu, lidhja jashtëmartesore me Princeshën i shkatërroi dhe martesën 4-vjeçare të truprojës. Gruaja e truprojës u rrëfeu se bashkëshorti i saj 37-vjeçar ishte joshur nga Princesha 46-vjeçare me dhurata të shtrenjta, përfshirë një orë 12.000 paund dhe një shotgun me vlerë 50.000 paund.

Në këmbim të dhuratave, truproja nuk duhet të fliste për lidhjen 2-vjeçare me të dhe as gjërat që kishte parë të ndodhnin në familjen mbretërore.

“Gruaja e Russell beson se ai u josh nga paratë dhe dhuratat. Ajo i bëri shumë dhurata të shtrenjta dhe u sigurua që ai të ishte gjithmonë pranë saj,”– tha një mik i ngushtë i gruas së Floëers për Daily Mail. “Kur ishin në Britani, Princesha dëshiron të kalonte pothuajse çdo natë me të dhe ndonjëherë nuk ktheheshin në shtëpi deri mëngjesin tjetër.”

Ndërkohë Princesha i ka hedhur poshtë pretendimet. Flowers, i cili shërbeu për 5 vite në Regjimentin Mbretëror të Princeshës së Uellsit, filloi të punonte me Princeshën me kohë të plotë në vitin 2016 dhe e shoqëroi në shumë udhëtime jashtë vendit./ Opinion.al

Pas