Rajoni

Tjetër tërmet i fuqishëm në Greqi, ku ishte epiqendra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:43 - 16/01/22 |
Opi Nion

Greqia është tronditur sërish mesditën e së dielës nga një tjetër tërmet i fuqishëm.

Sipas Institutit Sizmologjik Euro-Mesdhetar lëkundjet me magnitudë 5.5 të shkallës Rihter, u regjistruan 137 km në juglindje të Selanikut, në zonën detare në jug të Halkidikit.

Bëhet me dije se thellësia e tërmetit ishte 5 km dhe lëkundjet janë ndjerë edhe në zonën e Atikës.

Deri tani nuk ka të dhëna për dëme apo të lënduar nga tërmeti.

Pas