Aktualitet

Tiranë/ Qëlloi me armë drejt banesës së një personi, arrestohet 27 vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:01 - 23/04/21 |
Opi Nion

 Një 27-vjeçar është vënë ën pranga në Tiranë pasi para 3 ditësh ka qëlluar me armë drejt banesës së së shtetasit me inicialet A.K.

Ai ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasje” e mbetur në tentativë “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit R. G., 27 vjeç, i shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasje” e mbetur në tentativë “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike” pasi me datë 20.03.2021, në rrugën “Shaban Bardhoshi”  ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të baneses së shtetasit A. K”, thotë policia./Opinion.al

Pas