Aktualitet

Tiranë/ Produkte kontrabandë me përmbajtje kanabisi, një i arrestuar dhe një në kërkimBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 10/01/23 |
Opi Nion

Një person është vënë në pranga e një tjetër është shpallur në kërkim paraditen e sotme pasi tregtonin produkte kontrabandë në Shqipëri. Bazuar në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative oficerët e policisë organizuan operacionin policor të koduar “Mix”, për goditjen e kësaj veprimtarie kriminale.

Policia e Tiranës bën me dije se si rrjedhojë e operacionit janë sekuestruar produkte që kanë përmbajtje të kanabisit, bazuar kjo tek mbishkrimi në paketim.

Njoftimi i policisë:

DVP Tiranë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Mix”, i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare.Tregtonin produkte të kontrabanduara në vendin tonë, vihet në pranga 1 shtetas, shpallet në kërkim 1 tjetër.

Sekuestrohen produkte të ndryshme që dyshohet se kanë në përbërje lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative për një shtetas që tregtonte produkte me përbërje kanabisi, të dyshuara të kontrabanduara në vendin tonë, menjëherë kanë organizuar operacionin policor të koduar “Mix”, për goditjen e kësaj veprimtarie kriminale.

Si rezultat i këtij operacioni u arrestua shtetasi A. B., 21 vjeç, banues në Tiranë, si dhe u shpall në kërkim shtetasi T. T., 26 vjeç. Gjatë kontrollit në dyqanin e shtetasit T. T., me punonjës shtetasin A. B., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, produkte të ndyshme të dyshuara të kontrabanduara, të cilat sipas mbishkrimit në paketim, kishin në përbërje lëndë narkotike cannabis sativa. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Pas