Aktualitet

Tiranë/ Përfshihet nga flakët pallati 12 katësh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:23 - 19/05/21 |
Opi Nion

Një pallat 12 katësh është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur  pranë ‘Farmacisë 10’ në Tiranë. Pallati është i pabanuar, në ndërtim e sipër, ndërsa ka patur disa materiale polesteroli që janë ndezur.

Zjarrfikësja ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për fikjen e zjarrit.

“Rreth orës 08:30, tek “Medreseja” ka rënë zjarr në katin e fundit të një pallati në ndërtim ku ka vetëm dëme materiale. Shërbimet e zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./Opinion.al

Pas