Kronikë

Tiranë/ Operacioni anti-drogë, i dyshuar pjesë e një grupi kriminal


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:46 - 27/07/21 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me operacionin anti-drogë në Tiranë, ku u sekuestruan 1.2 kg kokainë.

Sipas “News 24”, organizatori i grupti kriminal dyshohet të jetë Erjon Prenga. Policia ishte vënë në dijeni se do të kishte shkëmbim droge dhe takimet ishin zhvilluar në një zyrë ku jepeshin makina me qira.

Në momentin që sjellin korrieri solli drogën në kuti pice policia ka ndërhyrë. Erjon Prenga dhe miku i tij u kapën në një automjet tip “Volvo”.

Referuar informacionit të “News 24”, Prenga dyshohet të jetë pjesë e një grupi të fuqishëm kriminal. Krerët e këtij grupi janë të shpallur në kërkim për një ngjarje kriminale të ndodhur dy vite më parë. Kur policia ka ndërhyrë është afruar një person i paidentifikuar që do dorëzonte drogën e ndodhur në kutinë e picave, i cili më pas është larguar përmes rrugicave duke hedhur kokainën.

Pas