Kronikë

Tiranë/ Arrestohet 37-vjeçari, hapte makinat e parkuara dhe vidhte para dhe sende


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:02 - 08/04/22 |
Opi Nion

Policia e Tiranës ka arrestuar një 37-vjeçar i cili akuzohet se hapte automjete të parkuara duke vjedhur para dhe sende që ndodheshin në to.

Sipas policisë, janë sekuestruar veshje të cilat dyshohen se E. Y. i përdorte për kryerjen e vjedhjeve, si dhe sende të tjera të dyshuara të vjedhura.

Si rezultat i hetimeve dhe provave të grumbulluara, ka rezultuar se ky shtetas, gjatë javëve të fundit, kryesisht gjatë natës, ka kryer një sërë vjedhjesh në zonën e Unazës së Re.

Prej muajit shkurt të këtij viti deri mbrëmjen e djeshme, që u kap në flagrancë nga shërbimet e Seksionit të Hetimit të Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 6, shtetasi E. Y. ka vjedhur sende dhe shuma parash, në 6 automjete që ndodheshin në garazhe të ndryshme, në Unazë të Re.

Në bashkëpunim me Prokurorinë vijon puna për dokumentimin e vjedhjeve të tjera që mund të jenë kryer nga ky shtetas, identifikimin dhe kapjen e bashkëpunëtorëve të tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Pas