Sport

Teuta mposhtet nga Laçi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:51 - 31/01/21 |
Opi Nion

Laçi ka mposhtur Teutën në Kurbin me rezultatin 1-0. Ka qenë sërish Mentor Mazrekaj autori i golit, i katërti sezonal me bardhezinjtë.

Sulmuesi dardan përfitoi nga një gafë e mbrojtjes durrsake në minutën e 35-të dhe nuk e pati të vështirë të shënojë.

Vendasit patën një shans të artë për të mbyllur takimin në minutën e 73-të. Ekzekutimin e mori përsipër Kyrian Nwabueze, por Stivi Frashëri ia doli të presë goditjen e bomberit të Laçit.

Kurbinasit i menaxhuan mirë minutat e mbetura dhe morën tre pikët, duke barazuan Teutën dhe Partizanin përkohësisht në vend të dytë të renditjes./ Opinion.al

Pas