Kronikë

Tentoi të vrasë bashkëshorten dhe e kërcënoi me armë zjarri, pranga 60-vjeçarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:13 - 30/10/21 |
Opi Nion

Policia ka parandaluar një ngjarje kriminale në Malësinë e Madhe. Mësohet se autoritetet kanë arrestuar një 60-vjeçar i cili ka tentuar të vrasë bashkëshorten e tij dhe e ka kërcënuar se do e vriste me armë zjarri.

I arrestuari është identifikuar me inicialet P.B. Gjatë kontrollit në banesë, agresorit i është sekuestruar një armë zjarri kallashnikov, 140 fishekë luftarak.

Ndërkohë, materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Kanosja”, ”Dhuna në familje” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Pas