Aktualitet

Tentoi të abuzonte me 13-vjeçaren, lihet në burg polici Kol Kola


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:42 - 07/05/21 |
Opi Nion

Gjykata e Lezhës ka dhënë ditën e sotme masën e sigurisë për policing Kol Kola i cili tentoi te abuzonte me një vajzë të mitur.

Bëhet me dije se gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” per efektivin e policisë. Kujtojmë se Kola u arrestua të marten, sepse akuzohet të ketë ngacmuar e tentuar të kryejë marredhenie seksuale me një vajzë të mitur 13-vjecare.

Sipas njoftimit zyrtarë të policisë i arrestuari ishte me detyrë ndihmës-specialist i policimit në komunitet pranë Komisariatit të Policisë Lezhë. Ndërsa arrestimi i tij është kryer për veprën penale “Ngacmim seksual”.

Burimet thanë se ndalimi i 62-vjeçarit u krye pasi dyshohet se në datë 29 prill 2021 ka tentuar të kryejë marrëdhënie

Ndërkohë që nga hetimi i deritanishëm ka rezultuar se punonjësi i Policisë Kol Kola ka shfrytëzuar rastin që e mitura ka qenë e pashoqëruar nga persona madhorë, e duke keqpërdorur atributet që i jep detyra funksionale, nëpërmjet mashtrimit se do ta shoqëronte në Komisariatin e Policisë, e ka marrë të miturën në një banesë në qytetin e Lezhës, që e kishte në përdorim.

Aty dyshohet se ka kryer vepra të turpshme, duke tentuar gjithashtu të kryejë marrëdhënie seksuale. Këto veprime janë kundërshtuar nga e mitura, e cila u largua me forcë nga banesa dhe menjëherë ka bërë kallëzim, duke rrëfyer atë çfarë i kishte ndodhur./Opinion.al

Pas