Aktualitet

Takimi me Palokën, Bardhi: Njëanshmëria dëmton procesinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:44 - 18/10/22 |
Opi Nion

Gazmend Bardhi pas përfundimit të mbledhjes së grupit parlamentar ka dhënë një deklaratë për mediat së bashku me Enkelejd Alibeaj.

Bardhi tha se në takimin me Edi Palokën janë ndarë mendime por që asnjëri nuk ka dhënë opinione në lidhje me zgjedhjen e kandidatëve për zgjedhjet vendore të vitit 2023.

Më tej Bardhi tha se, njëanshmëria e dëmton procesin e bashkimit të Partisë Demokratike dhe se çdo rrugë e njëanshme nuk do ishte zgjidhje për hallin tonë të përbashkët se si do mundim Edi Ramen.

“Nuk do të zbardh në detaje atë që kam biseduar me zotin Paloka. Dua të konfirmoj që takimi ka qenë konstruktiv dhe me frymë mirëkuptimi për të gjetur një mekanizëm që sigurin bashkëpunim të sinqertë mes demokratëve. Asnjëri nuk ka pasur një qëndrim të caktuar për asnjë çështje. Demokratët kanë nevojë të jenë bashkë për të mundur Edi Ramën dhe këtë proces e dëmton vetëm njëanshmëria”, tha Bardhi./Opinion.al

Pas