Aktualitet

Takimi i parë me Abazoviç, Rama: Kaluam si 2 miq të vjetër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:24 - 16/07/21 |
Opi Nion

Zvendës kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ndodhet në Shqipëri, ku ka takuar krerët më të lartë të shtetit. Ai është pritur edha nga kryeministri, Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale Rama shkruan se ky ka qenë takimi i parë me të, teksa thekson se kaluan si dy miq të vjetër që patën dakordësi në çdo pikë.

“Kënaqësi e posaçme takimi i parë me zv.kryeministrin shqiptar të Malit të Zi, Dritan Abazoviç, me të cilin kaluam si dy miq të vjetër dhe patëm dakordësi në çdo pikë”, shkruan Rama.

Pas