Aktualitet

TABELA/ Ja sa kushton të parkosh në rrugët e kryeqytetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 12/11/15 |
b.f

TIRANË- Tashmë është fakt se në Tiranë do të paguash për të parkuar makinën në çdo cep të Tiranës dhe jo më 100 lekë, por sipas zona apo llojit të mjetit. Varian nga 100-3500 lekë. Ndiqni tabelën

Zona A

Autoveturat

100 lekë/1 Orë në rrugë

3­8 orë 500 lekë në sheshe

8­12 orë 800 lekë në sheshe

12­24 orë 1000 në sheshe

Autobuset

1 orё 500 lekë

1­ 3 orё 1,000 lekë

3­ 8 orё 2,000 lekë

8­24 orё 3,500 lekë

Zona B

Autoveturat

40 lekë/ora parkim në rrugë

0­3 orë 100 lekë

3­8 orë 250 lekë

8­24 orë 300 lekë

Autobuset

1 Orё 250 lekë

1­ 3 Orё 500 lekë

3­ 8 Orё 800 lekë

8­24 Orё 1,000 lekë

Zona C

25 lekë/ora parkim në rrugë

50­250 në sheshe

150­500 për autobusat

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas