Politikë

Tabaku flet pas komisionit: Rama dështoi të thotë se ku shkuan 430 milionë euroBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:47 - 23/02/22 |
Opi Nion

Pasi mori për 10 orë dëshminë e Kryeministrit Edi Rama, kryetarja e komisionit hetimor për inceneratorët, Jorida Tabaku thotë se kreu i qeverisë dështoi të tregonte se ku shkuan 430 milionë euro.

Sipas Tabakut,  në Komision u dëgjua një dëshmitar i cili mbronte korrupsionin, ndërsa kërkoi sërish dorëheqjen e Edi Ramës.

“Sot Rama dështoi të thoshte se ku kanë shkuar 430 milionë euro duke injoruar çdo ligj dhe Kushtetutën dhe refuzoi të thoshte të vërtetën. Unë nuk kisha asnjë pritshmëri, Komisioni ka provat dhe dëshmitë. E ka parë që inceneratorët nuk punojnë por si mundet kryeministri i një vendi të vazhdojë të jetë krenar pasi ka 2 ministra në burg, duhej të ishte dorëhequr. SPAK do t’i çojmë dosjen e plotë me përgjegjësitë e gjithsecilit.”-tha Tabaku./Opinion.al

Pas