Kronikë

Sulmoi me thikë nënën në SHBA, 25-vjeçari shqiptar: Doja ta vrisja, qeshte me mua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:21 - 05/01/22 |
Opi Nion

Emiliano Domi i riu shqiptar që goditi me thikë nënën e tij, natën e ndërrimit të viteve në SHBA, ka treguar para hetuesve shkaqet që e çuan drejt ngjarjes së rëndë.

Mediat e huaja raportojnë se ai ka thënë se ajo ka qeshur me të dhe kjo e ka nxehur ndaj e ka shtyrë në tokë.

“Ajo qeshi me mua kur u ankova që ajo po lëvizte një xhaketë nga një divan i dhomës së ndenjes”, tha ai.

Domi pranoi para hetuesve se rrëmbeu një thikë kuzhine dhe goditit nënën e tij dhe më pas është larguar nga shtëpia.

Ai tha: “Qëllimi ishte ta vrisja atë. U largova nga shtëpia duke besuar se ajo kishte vdekur”.

43-vjeçarja shqiptare u dërgua me urgjencë në spital, dhe fatmirësisht shpëtoi pas ndërhyrjes kirurgjikale.

Emiliano Domi, 25 vjeç, tashmë akuzohet për tentativë vrasjeje të shkallës së parë dhe për pesë akuza të tjera. Sipas deklaratave dhe të dy prindërve ai i kishte kërcënuar disa herë se do t’i vriste./Opinion.al

Pas