Bota

Sulmi me armë në SHBA, rritet numri i viktimave dhe i të plagosurveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:46 - 04/07/22 |
Opi Nion

Është rritur numri i viktimave dhe i të plagosurve nga sulmi me armë zjarri në paradën e Highland Park në Illinois.

Sipas autoriteteve, numri i personave që kanë humbur jetën ka shkuar 6, ndërsa i personave që janë transportuar për në spital është 31.

Deri më tani policia nuk ka bërë të mundur arrestimin e autorit, i cili pasi qëlloi mbi qytetarët është larguar me shpejtësi.

Por, dëshmitarët e përshkruajnë se ishte një mashkull i moshës 18-20 vjeç i veshur me një bluzë të bardhë.

Pas