Bota

Sulm me armë në një supermarket në New York, raportohet për viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:39 - 20/04/21 |
Opi Nion

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në një supermarket në Neë York. Mësohet ngjarja ka ndodhur në mëngjes, me kohën lokale, ku një person ka hapur zjarr.

Policia deklaron se një person humbi jetën dhe dy të tjerë u plagosën, ndërsa autori nuk është identifikuar ende. Viktima është një punonjës 49-vjeçar, ndërsa të plagosurit po japin dëshminë e tyre.

Autori u largua nga supermarketi, ndërsa në dorë mbante një pistoletë dhe ishte i veshur me një bluzë të zezë dhe kapele. Policia identifikoi një ish-punonjës të supermarketit si të dyshuar të mundshëm.

Pas