Kronikë

SPAK kërkesë Gjykatës:Miratoni masën e sigurisë ‘arrest në burg’ për Alqi Bllakon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:33 - 31/03/22 |
Opi Nion

Prokuroria e Posaçme ka dërguar në GJKKO kërkesën për arrestimin e Alqi Bllakos. SPAK  i ka kërkuar sot GJKKO të caktojë masën e sigurisë arrest në burg për Bllakon.

Ndërkohë pritet shqyrtimi i kërkesës nga gjyqtarja Irena Gjoka. Kërkesa në gjykatë ka ardhur menjëherë pasi Kuvendi njoftoi që Alqi Bllako kishte lënë mandatin e deputetit.

Alqi Bllako dorëzoi dje zyrtarisht mandatin e deputeti, pasi Prokuroria e Posaçme Skërkoi arrestimin e tij. Ai akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre lidhur me aferën e inceneratorëve.

Pas