Aktualitet

Sot zgjidhet kreu i SPAK, Kraja: Prokuroria e Posaçme do vazhdojë të përmbushë detyrimetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:25 - 16/12/22 |
Opi Nion

Këtë të premte pritet që të zgjidhet kreu i ri i SPAK. Në një postim në rrjetet sociale, drejtuesi në detyrë i SPAK, Arben Kraja  teksa ka publikuar një foto me 3 prokurorët Xholi, Dumani dhe Kondili që janë në garë për drejtimin e Prokurorisë së Posaçme, u ka uruar suksese këtyre të fundit.

Kraja thotë në postimin e tij se “SPAK do të vazhdojë të përmbushë detyrimet ligjore me efektivitet dhe me të lartë”.

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të intervistojë fillimisht tre kandidatët për postin e drejtuesit që do të drejtojë këtë institucion që heton krimin dhe korrupsionin në nivel të lartë.

I pari që do të paraqesë platformën para anëtarëve të KLP-së është Adnan Xholi dhe më pas do të vijojë Altin Dumani e Edvin Kondili.

Ndërkohë pas dëgjimit të tre prokuroreve, anëtarët e KLP-së përmes një votimi të hapur, do shprehin vullnetin e tyre për drejtuesin e ri të Prokurorisë së Posaçme.

Pas