Kryesore

Soreca: Puna e Komisionit Hetimor për inceneratorët të vazhdojëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:59 - 04/02/22 |
Opi Nion

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luiggi Soreca në një reagim në “Twitter” shkruan se është me rëndësi që të vijojë puna në Komisionin Hetimor për inceneratorët.

Ndër të tjera Sorecës thekson faktin se transparenca dhe përgjegjshmëria janë parimet kryesore të BE.

Ndërsa nuk harron të kujtojë se lufta kundër korrupsionit është prioritet për Shqipërinë në rrugën e integrimit në BE.

E rëndësishme është që puna e Komisionit Hetimor të Parlamentit për inceneratorët të vazhdojë.

Transparenca dhe llogaridhënia janë parimet kryesore të BE-së.

Lufta kundër korrupsionit është një prioritet kryesor për BE dhe për Shqipërinë në rrugën e saj të integrimit në BE”,-shkruan Soreca në Twitter./Opinion.al

Pas