Aktualitet

Situata në vend, Meta: Policia e mpirë për shkak të lidhjeve të politikës me kriminBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:18 - 18/08/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka bërë përgjegjëse qeverinë për situatën me krimin në të cilën gjendet vendi, e veçanërisht qyteti i Elbasanit.

Gjatë një takimi me strukturat në këtë qytet, ndër të tjera Meta tha se nuk kemi një polici të paaftë, por sipas tij policia është e mpirë për shkak të lidhjeve të policisë me krimin.

“Është përgjegjësi e qeverisë dhe kryeministrit si nxitës i të fortëve për qëllime partiake, elektorale për nënshtrimin e shtetit para tyre. Policia ka arritur që mbledh gëzhojat.

Jo se policia është e paaftë, por policia është e mpirë për shkak të lidhjeve të krimit me politikën”, tha Meta./Opinion.al

 

Pas