Kryesore

Situata në PD/ Zbulohet lëvizja e Bashës, çfarë do të ndodhë nesër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:40 - 11/01/22 |
Opi Nion

Ditën e nesërme në orën 16:00, PD do të mbledhë Kolegjin e Kryetarëve.

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, në një mesazh drejtuar kryetarëve të degëve të PD njofton se në mbledhje do të diskutohet mbi kalendarin dhe masat për organizimin e partisë.

Të nderuar Kryetarë, Nesër, datë 12 Janar, ora 16:00 do të zhvillohet mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të PD për diskutimin mbi kalendarin dhe masat për organizimin e partisë në zbatim të vendimit të Kuvendit Kombëtar të datës 18 Dhjetor “Për miratimin e programit organizativ të Partisë Demokratike”, që nuk u realizua dot për shkak të dhunës në datën 8 Janar.

Në mbledhje merr pjese edhe Sekretariati i Partisë. Programi i diskutuar, propozuar dhe miratuar nga Kolegji i Kryetarëve, do ti nënshtrohet më pas miratimit nga Kryesia e Partisë”, është ky mesazhi që Bardhi u ka dërguar kryetarëve të degëve.

Në mbledhjen e Kryesisë, PD vendosi të përjashtoj përfundimisht Sali BErishën nga si dhe përjashtoi dhe pezulloi anëtarët e tjerët të Komisionit të Rithemelimit.

Pas