-Jetë dhe Stil

Si do të jetë moti sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 12/08/20 |
Opi Nion

Moti gjatë ditës së mërkurë do të jetë kryesisht i kthjellët, me varnësira të pakta gjatë paradites dhe mesditës, në zonat malore.

Pasditja do të sjellë një shtim të varanësirave, që në zonat veriore dhe lindore të vendit priten të shoqërohen me reshje.

Temperaturat do të ulen në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur nga 16°C deri në 37°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Pas