Kronikë

“Shtëpi bari” në Ndroq/Lihet në burg punëtori, lirohet elektricisti dhe faturistiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:20 - 14/02/22 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës ka caktuar sot masat e sigurisë për të arrestuarit e “shtëpisë së barit” në Ndroq, e cila u zbulua ditën e shtunë.

Mësohet se për 29-vjeçarin Eriban Daja gjykata ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”. 29-vjeçari dyshohet se ishte punëtor i laboratorit të drogës  dhe ai u arrestua brenda shtëpisë së kanabisit që u zbulua në fshatin Pinet të Ndroqit.

Ndërsa për elektricistin Qemal Hasa dhe faturistin Erjon Mema është vendos “Arrest shtëpie”.

Ndërkohë vijon në kërkim 32-vjeçarja Rudina Xhambazi, e cila është personi që ka marrë me qira këtë banesë. Dyshohet se ajo, në bashkëpunim me Eriban Dajën, e kishin përshtatur për kultivimin e bimëve narkotike me anë të llambave.

Pas