Aktualitet

Shtatori muaj përballje me qeverinë? Meta: Do të shpartallohen, do bien në humnerëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:40 - 25/08/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka deklaruar se në muajin shtator do të ketë një rikthim të shpresave dhe do të jetë një energji e re për të vendosur shtetin ligjor dhe drejtësinë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Meta hodhi akuza ndaj qeverisë Rama, të cilën e quajti kriminale ndërsa shtoi se ka përzënë 700 mijë shqiptarë.

“Ajo që ka filluar të ndodhë është e qartë, është një rikthim i shpresave, i aktivizimit të qytetarëve për të rifituar të drejtat që kanë humbur për shkak të një qeverie kriminalë. Kjo qeveri ka përzënë rreth 700 mijë shqiptarë. Energji e re për të vendosur shtetin ligjor dhe drejtësinë”, u shpreh Meta.

Ai nënvizoi më tej se Rama ka demotivuar të rinjtë dhe se në shtator ata (qeveria) do të shpartallohen.

“Mezi po e presim shtatorin, tani jemi në një fushë do të e drejta e vërteta. Ata gjithmonë kanë stisur dhe do të shpikin. Ata gjithmonë janë mundur dhe këtë radhë do të shpartallohen. Nuk është një gropë, por është humnerë për ta”, tha ai.

Pas