Rajoni

Shtatë viktima dhe 175 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:07 - 31/01/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut kanë deklaruar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 7 persona nga COVID-19. Në total numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 2855.

Po ashtu, në harkun kohor të 24 orëve janë konfirmuar 175 raste të reja me COVID-19, ndërsa totali i numrit i të infektuarve është 92693.

Ministri i Shëndetësisë, Venki Filipçe, ka deklaruar se procesi i vaksinimit me vaksinën anti-COVID do realizohet në tri faza.

Në fazë të parë do futen punonjësit shëndetësorë, në fazë të dytë personat që janë mbi moshën 65-vjeçare dhe në fazë të tretë janë personat e moshës së mesme./ Opinion.al

Pas