Aktualitet

Shqiptari humb jetën në Itali, makina e mori para në sy të vajzës dhe gruas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:00 - 19/04/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Një shqiptar ka humbur jetën në një aksident rrugor dhe gjithçka ka ndodhur në sy të familjes së tij.

Mediat italiane shkruajnë se shqiptari doli nga makina për të kontrolluar dëmtimin e një përplasjeje në anën e pasme të automjetit të tij kur u godit nga një tjetër automjet.

Bëhet fjalë për 49-vjeçarin Ndricim Gjuzi, me origjinë shqiptare, banues në zonën e Salernos, Itali. Aksidenti ndodhi teksa shqiptari po udhëtonte drejt Milanos, me gruan e tij 41-vjeçare dhe vajzën 4-vjeçare.

 Sipas raportimit të policisë rrugore aksidenti kishte ndodhur në korsinë e mesme, ku makina e Gjuzit u godit nga një Opel Corsa, ku ndodheshin tre persona të moshës 25 deri në 40 vjeç. Pasi ndaluan dy shoferët kishin vendosur të hipnin përsëri në makina dhe të lëviznin në korsinë e emergjencës, në të djathtë të tyre, për vëzhgim të dëmeve.

Në këtë kohëshqiptari u përplas nga një makinë e tretë, e cila kaloi në ato momente dhe e mori para duke e vrarë në vend në sy të partneres dhe vajzës së tij.

Pas