Aktualitet

Shkodër, makina përplas fëmijën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:32 - 09/10/19 |
xhu lia

Një fëmijë 10-vjeçar është përplasur ditën e sotme nga një makinë në unazën Përendimore tek ish Zukthkashta në Shkodër.

Sipas njoftimit të policisë fëmija 10-vjeç me iniciale E. H është përplasur nga një makinë me targa AA133SH e drejtuar nga 37-vjeçari me iniciale E.H.

Mësohet se 10-vjeçari është transportuar për në Spitalin Rajonal Shkodër dhe ndodhet në sallën e operacionit, nën kujdesin e mjekëve. Ndërkohë drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambjentet e D. V. P. Shkodër.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë , veprimet po kryhen me grup hetimor, për sqarimin e rrethanave të aksidentit./Opinion.al/

Pas