Kronikë

Shkodër/ I veshur si grua me fustan dhe paruke, autori i vendos tritolin…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:55 - 20/05/22 |
Opi Nion

Një shpërthim tritoli u regjistrua gjatë orëve të mbrëmjes në Shkodër. Një person i pa identifikyar i ka vendosur lëndë plasëse në lokalin e një efektivi policie, Ndrek Rrasa në Grudëtë Re.

Në kamerat e sigurisë shfaqet autori i cili ka përdorur një mënyrë mjaft të pazakontë për t’u mos u identifikuar. Ai është maskuar si grua, i veshur me fustan, ndërsa në koka mban një paruke me flokë të gjata.

Në pak sekonda ai i vendos tritolin lokalit të efektivit, ndërsa i vendos flakën edhe furgonit të tij të parkuar para biznesit.

Sakaq, policia ka nisur hetimet për identifikimin e autorit dhe zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Pas