Kronikë

Sherri për rakinë përfundoi në vrasje, detajet nga ngjarja në Lushnje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 03/06/21 |
Opi Nion

Lushnja është një tjetër qytet që mesnatën e djeshme u trondit nga një ngjarje e rëndë ku u vra me armë zjarri 62-vjeçari Hirakli Qorri dhe i plagosur mbeti djali i tij Kejdi Qorri 31 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në lokalin e Hirakli Qorrit, në fshatin Fier i Ri. Pas një konflikti të çastit autori i dyshuar Sofokli Shani 57-vjeç pas një konflikti të çastit ka qëlluar me armë zjarri 62-vjeçarin duke e lënë të vdekur në vend, ndërsa plagosi edhe djalin e tij.

Sipas news 24 shkak i ngjarjes është bërë një debat në lokal midis autorit dhe viktimës, debat i cili ka përfunduar në përplasje fizike. Mësohet se sherri ka nisur për rakinë. Ka qenë Sofokli Shano që ka qëlluar me karrige kokës Hirakli Qorrin. Djemtë e këtij të fundit janë përgjigjur, duke rrahur Sofokliun. Pas kësaj, ky i fundit ka shkuar në banesë, ka marrë armën dhe ka kryer vrasjen.

Ndërkohë autori, pasi ka kryer krimin është larguar nga lokali dhe është vetëdorëzuar në polici, bashkë me armën e krimit./Opinion.al

Pas