Kronikë

Sherr mes vëllezërve/ Dhunon mbesën, i biri qëllon me armë makinën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:04 - 16/11/19 |
el ida

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë, ku u arrestua një 58-vjeçar, i cili gjatë një konflikti me të vëllain, dhunoi fizikisht mbesën e tij duke i shkaktuar lëndime në trup.

Gjithashtu është shpallur në kërkim dhe i biri, pasi gjatë konfliktit dëmtoi mjetin e xhaxhait të tij duke e qëlluar me armë zjarri.

Ngjarja ndodhi në fshatin Maknor ndërsa konflikti mendohet të ketë ndodhur për motive pronësie.

Policia njoftoi se ka arritur të parandalojë përshkallëzimin e një konflikti që mund të kishte pasur pasoja të rënda ,ndërsa mbi babë e bir rëndojnë akuzat për veprat penale “Dhunë në familje” “Shkatërrim prone”, “Kanosje”, “Prishje e qetësisë publike” dhe “Mbajtja pa leje e armëve”./Opinion.al

Pas