Life Style

Shenjat e Horoskopit që shpenzojnë pa u menduarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:25 - 16/10/22 |
Opi Nion

Peshorja

Është e çuditshme të gjesh shenjën që lufton gjithmonë për ekuilibër në këtë listë, por është e vërtetë. Peshorja pëlqen luksi dhe cilësia në gjëra dhe kështu shpesh nuk mund t’i rezistojë gjërave që janë shumë të shtrenjta. Nëse e di që do të zgjasin, atëherë e konsideron veten si një investim të mirë dhe nuk pendohet aspak për paratë që do të shpenzojë që zakonisht janë shumë!

Peshqit

Peshqit ëndërrimtarë shpesh bien në grackën e mbikonsumimit. Shumë herë, në fakt, përmes saj ai ndjen se mbulon boshllëqe të ndryshme që ka brenda tij. Domethënë, kur nuk është në humor të mirë dhe ndihet i vetmuar ose i zhgënjyer, fillon të bëjë pazarin për t’u ngritur psikologjikisht. Kështu që ai mund të dalë në dyqane dhe të harxhojë të gjithë rrogën e tij brenda një dite.

Shigjetari

Shigjetari është aventurier, aktiv, i pavarur dhe ndonjëherë shumë joserioz. Për të kaluar një kohë të mirë, ai mund të prishë një pasuri pa e kuptuar dhe pastaj të pyesë veten se si përfundoi me një portofol bosh përsëri! Ai do të rezervojë pa u menduar shumë një udhëtim të shkurtër, sado i kushtueshëm të jetë, ose nuk do t’i thotë jo një vakti në një restorant të shtrenjtë vetëm për të provuar një kuzhinë të re. Ndryshimet dhe përvojat e reja gjithsesi i japin jetë dhe ai nuk i refuzon kurrë!

Pas