Aktualitet

Shembja e shtëpive në “5 maji”,PD kërkon seancë dëgjimore në Komisionin e Ligjeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:22 - 19/01/22 |
Opi Nion

PD ka dorëzuar një kërkesë ku kërkon një seancë dëgjimore urgjente në Komisionin e Ligjeve për shembjen e shtëpive tek zona e “5 majit”.

Kërkesa ndaj Kryetares së Komisionit të Ligjeve Klotilda Bushka, është bërë nga 8 deputetët e PD në Komisionin e Ligjeve; Gazment Bardhi, Enkelejd Alibeaj, Dhurata Çupi, Saimir Korreshi, Greta Bardeli, Dashnor Sula, Elda Hoti dhe Bledion Nallbati.

Në seancë dëgjimore, përveç një përfaqësie nga banorët, janë thirrur edhe përfaqësues nga disa institucione: Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj; Drejtori i IMT pranë Bashkisë Tiranë; Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano; Avokati i Popullit, Erinda Ballanca.

Deputetët e PD-së kërkojnë gjithashtu edhe paraqitjen nga institucionet të dokumentacionit të plotë mbi projektin dhe veprimtarinë e institucioneve mbi pronën e qytetarëve.

 

Pas