Politikë

Shehaj: Pas takimit me Kim, PD ka kontaktuar me persona anti-SHBA


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:05 - 02/06/21 |
Opi Nion

Agron Shehaj, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, ka hedhur akuza të  ndaj kryedemokratit Lulzim Basha.

Shehaj gjatë një interviste në “EuroNews Albania” se  pas takimit të tij me ambasadoren amerikane Yuri Kim, persona me qasje anti-amerikane janë kontraktuar nga PD për ta sulmuar atë.

“Përveç reagimeve të demokratëve për shpalljen “non grata” të Berishës nga SHBA, ka patur edhe sulme nga individë që kanë filluar të punojnë kohët e fundit në PD dhe kanë qasje anti-amerikane. Janë të kontraktuar. Sulmet që më janë bërë pasi u bë i ditur takimi me ambasadoren amerikane janë të orkestruara”,- tha Shehaj./ Opinion.al

Pas